10 نکته برای ایمنی در هنگام عمل نکردن ترمز خودرو

 شاید برای کمتر کسی پیش بیاید که در هنگام رانندگی، سیستم ترمز خودرو اش به طور کامل از کار بیفتد و عمل نکند، با رشد صعودی تکنولوژی در صنعت خودروسازی و پیشرفت های شگرف در این عرصه، بیشتر خودروهای تولید روز از سیستم های امنیتی قابل توجهی برخودارند، بویژه اینکه در بحث سیستم ترمز خودروهای امروزی شاهد وجود ترمز های کمکی BAS و EBA برای مواقع ضروری و ترمز های شدید، سیستم توزیع الکترونیکی ترمز بین چرخها با نام اختصاری EBD یه عنوان مکملی برای ABS و سیستم ESC برای جلوگیری از سر خوردن خودرو به طرفین و حفظ تعادل اتومبیل در پیچ های شدید در کنار سیستم ترمز ضد قفل (Anti Lock Breaking System) یا به اختصار ABS میباشیم. با این تفاسیر نکات زیر به احتمال قوی کمتر مورد استفاده ی رانندگان قرار میگیرند اما دانستن آنها به طور قطع برای شما بی فایده نخواهد بود.

سیستم ترمز

10 نکته ی موثر برای ایمنی در هنگام عمل نکردن سیستم ترمز خودرو

1-قرار دادن خودرو در یک دنده پایین تر به موتور اجازه میدهد سرعت خودرو را آرام کند و این ممکن است شما را ایمن نگه دارد.

2-اگر خودرو شما به ترمز اضطراری مجهز است آن را امتحان کنید.

3-خودرو خود را به سمت راست جاده برانید و در صورت امکان آن را از جاده خارج کنید.

4-درصورت ثابت ماندن پدال گاز، هدف شما دراین لحظه کم کردن سرعت و متوقف کردن خودرو بصورت ایمن است.

5-باور کنید یا نه برخی وسایل اضافه در داخل خودرو مانند بطری آب و .. باعث ثابت ماندن پدال میشوند، این وسایل را از مکان راننده دور کنید.

6-اگر خودرو شما برخلاف اتومبیل های امروزی با ترمز ABS، دارای ترمز استاندارد است ممکن است این اتفاق به دلیل پمپاژ باشد که فشار دوباره به آن اجازه بکار افتادن خواهد داد.

7-برای اطلاع رسانی به خودروهای دیگر از علايم هشدار دهنده استفاده کنید.

8-اگر قرار است با جایی برخورد کنید کم خطرترین را انتخاب کنبد هرچیزی بر برخورد با انسان ارجحیت دارد.

9-آرامش خود را حفظ کنید، دانستن این نکات و توان انجام آن برای واکنش طبیعی به جای وحشت و اضطراب به شما اعتماد به نفس میدهد.

10-در انتها پس از آنکه خودرو متوقف شد حتی اگر ترمزها دوباره شروع به کار کردند اتومبیل خود را با یدک کش به تعمیرگاه منتقل کنید.

گرد آوری توسط نمایندگی کرمان موتور – برشان 1411 عرضه کننده ی انواع اتومبیل های ساخت و تولید شرکت کرمان موتور (جک و لیفان) در سطح استان البرز به صورت نقد و اقساط 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *