چگونگی استفاده از ضد یخ در خودروها

با فرارسیدن فصل سرما و برودت هوا، وسائط نقلیه نیاز مبرم به ضدیخ پیدا می‌کنند، رانندگان برای جلوگیری از بروز خسارت به خودرو باید مواردی را در رابطه با نحوه استفاده از ضد یخ و نگهداری از خودرو در فصول سرد رعایت نمایند که در این مطلب به آنها میپردازیم با ما همراه باشید:

ضد یخ

ضد یخ خودرو

 

1- جهت اطمینان از خاصیت ضدیخ مقداری از آب رادیات را در فریزر قرار دهید.

2- اگر خودرو شما آب کم می کند توجه داشته باشید در اثر ریختن آب سرریز به رادیات در صورت عدم استفاده از ضد یخ از خاصیت ضدیخ کاسته می شود.

3- خودرو را در فضای مسقف پارک کنید و در صورت عدم وجود فضای سرپوشیده حتی المقدور بر روی خودرو چادر کشیده شود یا اینکه در هنگام شب به مدت ۱۰ دقیقه خودرو روشن و گرم شود.

4- از کشیدن ترمز دستی هنگام پارک کردن خودداری شود چون ممکن است باعث چسبیدن لنت به کاسه چرخ شود.

5- آب رادیات و مخزن شیشه شور بازدید شده و در صورت عدم وجود ضد یخ در آن، آب موجود تخلیه شود.

6- قبل از استارت زدن، آب رادیات بازدید شود؛ چنانچه دچار یخ‌زدگی شده از استارت زدن خودداری کرده و بر روی رادیات، شیلنگ رابط بین موتور و رادیات، ترموستات، آب گرم ریخته یا خودرو را روبه آفتاب قرار داده تا یخ زدگی برطرف شود.

7- موقع استارت ابتدا پدال کلاج گرفته شود بعد اقدام به استارت زدن شود.

8- بعداز استارت زدن و روشن شدن موتور ۵ الی ۱۰ دقیقه خودرو درجا کار کند تا گرم شود چون در صورت عدم گرم شدن خودرو به علت سردی روغن و عدم هماهنگی میل سوپاپ با میلنگ این امر منجر به وارد شدن خسارت به سرسیلندر و کج شدن سوپاپ می شود.

9- برای جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب پاش می توانید از الکل یا ضد یخ استفاده کنید، چنانچه آب موجود در مخزن آب پاش یخ زده باشد و از آن استفاده شود باعث سوختگی موتور آب پاش می شود.

10- چنانچه شیشه خوردو دچار یخ زدگی شده از ریختن آب جوش برروی شیشه خودداری شود.

* تأکید می شود چنانچه خودرو در اثر نقص فنی متوقف است و رادیات آن فاقد ضد یخ است آب رادیات حتما تخلیه شود.

 

نمایندگی کد 1411 کرمان موتور ( برشان ) همه روزه غیر از ایام تعطیل در ساعات کاری پاسخگوی متقاضیان محترم خرید خودروهای جک و لیفان میباشد، خواهشمند است برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط فروش خودروها به صورت نقد و اقساط از طریق تلفن های زیر با کارشناسان این نمایندگی در تماس باشید و یا حضورا به آدرس مهرشهر – بلوار امامزاده طاهر مراجعه فرمایید.

09351891411 – 02633525445 – 02633525481

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *