واردات ۷۸۰میلیون دلار قطعات خودرو در سه ماهه اول سال 97

بر اساس آمارهای تجارت خارجی، در سه ماه ابتدایی سال جاری در حالی مونتاژکاران حدود ۷۸۰ میلیون دلار انواع قطعات خودرو را وارد کرده‌اند که نامی از آنها در فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی دیده نمی‌شود.

تسنیم : بر اساس آمارهای گمرک، خودروسازان در سه ماهه منتهی به پایان خردادماه سال جاری، حدود ۷۸۰ میلیون دلار انواع قطعات خودرو به کشور وارد کرده اند. به این ترتیب قطعات خودرو در صدر لیست اقلام وارداتی کشور قرار گرفت.

در این مدت ۵۴۱ میلیون دلار قطعات منفصله با ساخت داخل کمتر از ۳۰ درصد، ۱۲۲ میلیون دلار با ساخت داخل بیش از ۵۰ درصد و ۱۱۵ میلیون دلار قطعه با ساخت داخل کمتر از ۵۰ درصد وارد کشور شده است.

نکته جالب اینکه در لیست شرکتهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی که در فضای مجازی با عنوان شرکتهای ارز بگیر شناخته می‌شوند هیچ نامی از خودروسازان و مونتاژکاران دیده نمی‌شود. بر اساس  اطلاعات اولیه  در سه ماه نخست سال ۹۷، برای واردات انواع کالا حدود ۹.۵ میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده که تاکنون ( باوجود انتشار اسامی ۱۵۰۰ شرکت ارز بگیر ) تکلیف نیمی از آن نیز مشخص نشده و هنوز نام بسیاری از شرکتهای ارز بگیر در اختیار مردم قرار نگرفته است.

بررسی های آمار گمرک ایران نشان می‌دهد، در فروردین ماه سال جاری خودروسازان مجموعا ۱۹۰ میلیون دلار  قطعه وارد کرده اند، ذکر این آمار از این جهت دارای اهمیت است که سیاست جدید ارزی دولت مبنی بر توزیع ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومانی از ۲۲ فروردین ماه ابلاغ و فرایند اجرایی آن از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده است. به این ترتیب با کسر میزان واردات فروردین ماه خودروسازان (۱۹۰ میلیون دلار) از مجموع واردات ۳ماهه (۷۸۰ میلیون دلار)  می‌توان یک تخمین اولیه از میزان ارز دولتی تخصیص یافته (تامین شده) به آنها در ۲ ماه اخیر بدست آورد.

نماندگی 1411 کرمان موتور ( برشان ) همه روزه در ساعات کاری و غیر از ایام تعطیل آماده ی ارائه خدمات در زمینه فروش محصولات شرکت کرمان موتور – جک S5 | جک S3 | جک J4 | لیفان X50 | لیفان X60 | لیفان 820 -طبق ضوابط و شرایط این شرکت میباشد، شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط روز فروش این محصولات یه صورت نقد و اقساط حضورا به آدرس این نمایندگی مراجعه و یا با یکی از تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

آدرس : کرج – مهرشهر – بلوار امامزاده طاهر – نرسیده به پمپ بنزین

تلفن : 09351891411 | 02633525445 | 02633525481

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *