مزایا و معایب تغییر ارتفاع خودرو

هر خودرو دارای یک سری اندازه های استاندارد است که خارج کردن آن ها از استاندارد ممکن است گاها باعث ایجاد مشکلاتی برای خودرو شود. یکی از این استانداردها، ارتفاع خودرو از سطح زمین می باشد که معمولا توسط افراد دستکاری شده و کم و زیاد می شود. بیشتر اوقات دستکاری ارتفاع ماشین به سبب اهدافی همچون اسپرت کردن یا تیونینگ خودرو انجام می شود.

اگر این تغییر ارتفاع خودرو به درستی انجام نشود، قطعا باعث بروز مشکلاتی در آیرودینامیک و سواری خودرو خواهد شد که راننده را مجاب می کند تا ارتفاع را به حالت استاندارد خود برگرداند. با ما در ادامه همراه باشید تا در رابطه با ارتفاع زدن خودرو مباحثی را عنوان کرده و معایب ارتفاع زدن ماشین را مورد بررسی قرار دهیم.

ارتفاع خودرو

ارتفاع زدن به چه معنی است؟

به کاهش یا افزایش ارتفاع خودرو از حالت استاندارد یا معمولی، اصطلاحا ارتفاع زدن یا ارت زدن گفته می شود. شایع ترین روشی که برای ارتفاع زدن استفاده می شود، کم کردن و یا بریدن کمک فنر خودرو می باشد که بسیار غیر استاندارد بوده و معمولا سبب می شود تا خودرو در سواری دچار مشکلات گوناگونی شود. روش های دیگری نیز برای کم کردن ارتفاع خودرو وجود دارد که بعضا مشکلات زیادی را برای خودرو و سواری آن پیش نمی آورند، اما به دلیل هزینه نسبتا بالای این روش ها، معمولا طرفدار چندانی ندارد و افراد به استفاده از همان روش های غیر استاندارد بسنده می کنند.

استانداردترین روش برای ارتفاع زدن ماشین ، استفاده از کمک فنر های مخصوص و اسپرت است که معمولا باعث می شوند تا ارتفاع خودرو از حالت معمول کمتر شده و در نتیجه سطح زیرین خودرو به زمین نزدیک تر شود. کمک فنرهای اسپرت با طراحی خاصی که دارند سبب می شوند تا خودرو علاوه بر اینکه از ارتفاع کمتری برخوردار شود، سواری نرم تری را نیز به خودرو ببخشد و در نتیجه در دست انداز ها کمتر متوجه غیر استاندارد بودن خودرو شوید.

البته ارتفاع زدن ماشین ، همیشه با معایب بسیار همراه نیست و اگر این کار به صورت استاندارد و اصولی انجام شود، در پاره ای از موارد حتی عملکرد خودرو را بهبود نیز می بخشد. ما در ادامه ابتدا به معایب ارتفاع زدن ماشین پرداخته و پس از آن مزایایی که از ارتفاع زدن بدست می آیند را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.البته ارتفاع زدن ماشین ، همیشه با معایب بسیار همراه نیست و اگر این کار به صورت استاندارد و اصولی انجام شود، در پاره ای از موارد حتی عملکرد خودرو را بهبود نیز می بخشد. ما در ادامه ابتدا به معایب ارتفاع زدن ماشین پرداخته و پس از آن مزایایی که از ارتفاع زدن بدست می آیند را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزایای کاهش ارتفاع خودرو

اما همانطور که اشاره شد، ارتفاع زدن خودرو تنها دارای معایب نیست و برخی مزایا نیز دارد که اگر در حالت استاندارد و از روی اصول انجام شود، می تواند حس بسیار خوبی را نیز به راننده القا کند. در ادامه تعدادی از مزایای ارتفاع زدن خودرو ذکر شده است که با یکدیگر به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

– بهتر شدن وضعیت آیرودینامیک خودرو و حالت باد شکنی آن

– افزایش میزان فرمان پذیری و هندلینگ خودرو

– افزایش ویژگی های زیبایی ظاهری خودرو

– بهبود عملکرد خودرو در پیچ های تند

معایب کاهش ارتفاع خودرو

همانطور که اشاره شد، اگر ارتفاع زدن ماشین بدون در نظر گرفتن شیوه اصولی آن انجام شود، می تواند هم برای راننده و هم برای خودرو، مشکلاتی را ایجاد کند که پس از مدتی، راننده را مجاب می کند تا عطای ارتفاع پایین خودرو را به لقای آن بخشیده و دوباره ارتفاع خودرو را به حالت استاندارد خود در بیاورد. از جمله مشکلاتی که پس از ارتفاع زدن خودرو و کم کردن ارتفاع آن می توان به آن ها اشاره کرد، در ادامه معرفی شده است:

– حرکت خشک و همراه با ضربه به اتاق در هنگام سواری

– خراب شدن جلوبندی خودرو

– وارد شدن ضربه به زیر خودرو در هنگام حرکت از روی سرعت گیر ها و موانع جاده

– افزایش استهلاک خودرو

– خشکی حرکت خودرو در هنگام عبور از دست انداز ها

– تحت فشار بودن سیستم زیربندی و فنر های خودرو

– کم شدن میزان چرخش فرمان

– وجود منع قانونی و در نظر گرفتن جریمه برای خودروهایی که ارتفاع کمتری از حد استاندارد دارند

– ایجاد مشکلات مربوط به ستون فقرات راننده در اثر حرکت خشک و همراه باضربه خودرو

– امکان ایجاد لاستیک سائی در اثر کم شدن فاصله لاستیک نسبت به گلگیر

– ایجاد صداهای اضافی از خودرو

– شکستن و ترک خوردن متعلقات سیستم تعلیق و چرخ های خودرو در اثر ضربه یا عبور از دست اندازهای شدید

علاوه بر مواردی که ذکر شد، باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که معمولا اتومبیل هایی که تغییر ارتفاع داده شده باشند مشتری چندانی نداشته و تنها افرادی که به این اتومبیل ها علاقه مند هستند نسبت به خرید آن ها اقدام می کنند. از آنجا که بیشتر افرادی که به دنبال خرید اتومبیل کارکرده هستند، ترجیح می دهند تا اتومبیل به حالت استاندارد خود نزدیک باشد، در نتیجه باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید.

روش های تغییر ارتفاع خودرو

اما همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم، ارتفاع زدن ماشین به چند روش انجام می شود. در روش اول که معمولا ارزانترین و شایع ترین روش هست، با برش فنر، اقدام به کاهش ارتفاع فنر می کنند. این کار باعث می شود تا فنر حالت ارتجاعی کمتری داشته باشد و در نتیجه سیستم تعلیق، عملکرد خود را در دست اندازها و ناهمواری های جاده از دست بدهد. بریدن فنرها اصلا روش استانداردی نبوده و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

روش دیگری که برای این کار وجود دارد، گرم کردن فنر است. با گرم کردن فنر، فاصله دورهای فنر به یکدیگر نزدیکتر شده و در نتیجه ارتفاع فنر کاهش می یابد، اما این روش نیز به دلیل اینکه میزان کارایی فنر را در دست اندازها و ناهمواری های جاده کاهش می دهد، اصلا توصیه نمی شود و کاملا غیر استاندارد است.

اما روش استاندارد و بهتری که برای ارتفاع زدن خودرو پیشنهاد می شود، استفاده از کمک فنر های اسپرت به جای کمک فنرهای معمولی خودرو است. در این روش، کلیه کمک فنرها، با کمک فنر های اسپرت، تنظیم شونده و یا هیدروپنوماتیک تعویض می شوند و ارتفاع خودرو کاهش داده می شود. این روش استانداردترین روش ممکن برای کاهش ارتفاع خودرو است که اگر فنرها از جنس مرغوبی انتخاب شوند می توانند لذت سواری را برای راننده به ارمغان بیاورند.

{ منبع : اسمارت کار }

نمایندگی 1411 کرمان موتور در  کرج به عنوان تنها عاملیت مجاز فروش محصولات شرکت خودروسازی کرمان موتور در مهرشهر همه روزه به غیر از ایام تعطیل؛ در ساعات کاری آماده ی ارائه ی خدمات در زمینه فروش انواع خودروهای جک و لیفان طبق شرایط روز این شرکت به متقاضیان محترم میباشد، شما میتوانید برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط فروش این خودروها حضورا به آدرس این نمایندگی مراجعه و یا با یکی از تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

آدرس : کرج – مهرشهر – بلوار اممازاده طاهر – نرسیده به پمپ بنزین

تلفن های تماس : 33525445-026 | 33525481-026 | 093518931411

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *