سه محصول جدید لیفان برای بازار ایران مشخص شد

لیفان ایکس70 کراس‌اوور شهری است که پیش‌بینی می‌شود در ایران با یک موتور 2 لیتری با توان 145 اسب‌بخار قدرت و 185نیوتون‌متر گشتاور عرضه شود، همچنین انتقال نیرو در این خودرو به کمک دو جعبه‌دنده 5سرعته دستی و اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو صورت می‌گیرد.

لیفان ایکس70

لیفان ایکس70

لیفان یکی از برندهای چینی است که سابقه حضورش در بازار ایران به اواسط دهه 80‌شمسی برمی‌گردد. در آن زمان کرمان‌ موتور به‌واسطه قطع همکاری با برندهای دوو و فولکس‌ واگن، فصل جدیدی از فعالیت‌هایش را با شریک چینی خود، شرکت لیفان آغاز کرد. این همکاری سبب شد محصولات گوناگونی از این برند ازجمله لیفان 530، 620 و ایکس 60 راهی بازار شوند و مورد استقبال خریداران قرار بگیرند.

اما پس توافقات برجام و شروع مجدد همکاری کرمان‌موتور و هیوندای کره‌جنوبی، تولید محصولات لیفان در خط‌تولید کرمان در حاشیه قرار گرفت. اما این پایان سرنوشت لیفان در ایران نیست، زیرا به‌تازگی خودروسازان بم مشخصات سه محصول جدید لیفان را روی وب‌سایت خود بارگذاری کرده‌ و از همکاری جدید خود با این برند چینی خبر داده‌اند.

تاکنون اطلاعات دقیقی از جزئیات قرارداد خودروسازان بم و لیفان منتشر نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود سومین دوره نمایشگاه خودرو تهران که آذرماه سال جاری در شهرآفتاب برگزار خواهد شد، جایی است که خودروسازان بم به‌صورت رسمی با رونمایی از محصولات لیفان، همکاری خود را با این برند نام‌آشنای چینی اعلام کند. براساس آن‌چه در وب‌سایت رسمی خودروسازان بم به نمایش درآمده است، علاوه‌ بر تولید مدل‌های 820، ایکس60 و ایکس50، سه محصول جدید این شرکت شامل مدل‌های ایکس70، ایکس7 و ام7 خواهد بود. این امر حاکی از آن است که خودروسازان بم به‌ منظور سهم‌خواهی از بازار کراس‌اوورهای چینی دست‌ به‌کار شده است.

لیفان ایکس70 کراس‌اوور شهری است که پیش‌بینی می‌شود در ایران با یک موتور 2لیتری با توان 145 اسب‌بخار قدرت و 185نیوتون‌متر گشتاور عرضه شود، همچنین انتقال نیرو در این خودرو به کمک دو جعبه‌دنده 5سرعته دستی و اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو صورت می‌گیرد.

ایکس7، کراس‌اوور دیگری است که احتمال می‌رود توسط خودروسازان بم تولید و عرضه شود. طبق اعلام این شرکت، ایکس7 دارای پیشرانه 1.8لیتری با توان تولید 190اسب‌بخار قدرت و 250 نیوتون‌متر گشتاور است که به‌وسیله جعبه‌دنده 7 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

نکته قابل‌توجه درخصوص مشخصات‌فنی اعلام‌شده ازسوی خودروسازان بم، عدم ارائه اطلاعات کافی درخصوص سیستم توربوشارژر بوده، زیرا اعداد و ارقام خروجی از این موتور نشان از سیستم توربوشارژر دارد اما در وب‌سایت رسمی این شرکت صحبتی از این سیستم نشده است.

اما مدل دیگری که قرار است به خط‌تولید خودروسازان بم برود، لیفان ام7 است که در رده خودروهای MPV قرار می‌گیرد. از آن‌جا که این رده در میان مصرف‌کنندگان ایرانی چندان مورد استقبال نبوده، پیش‌بینی می‌شود خودروسازان بم به‌منظور همکاری با سازمان‌های حمل‌ونقل شهری و ناوگان‌های سازمانی اقدام به عرضه این محصول کرده است.

براساس مشخصات درج‌شده برای این محصول در سایت خودروسازان بم، دو نوع پیشرانه 1.5 و 2لیتری برای آن قابل‌انتخاب بوده که پیشرانه دو لیتری مشخصاتی نظیر مدل ایکس70 دارد. همچنین سیستم انتقال قدرت این خودرو از نوع اتوماتیک اعلام شده است. در انتها باید گفت تاکنون زمان عرضه محصولات لیفان توسط خودروسازان بم اعلام نشده است و باید تا برگزاری نمایشگاه خودرو تهران منتظر ماند و دید این خودروساز چه برنامه‌هایی برای احیای این برند چینی در بازار ایران خواهد داشت.

[اخبار خودرو]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *