قطعه سازی بعد از خروج پژو- سیتروئن ازایران

به نقل از بهرام شهریاری-کارشناس صنعت خودرو و قطعه‌ سازی در حالی که بالغ‌ بر دو هفته از اعلام تعلیق فعالیت پژو – سیتروئن در ایران می‌گذرد، هنوز هیچ کس پاسخگوی ضرر و زیان قطعه‌سازان نیست و تجهیزات و قطعات محصولات مشترک در واحدهای تولیدی مانده و خریداری ندارد.
این در حالی است که ما نباید از یک سوراخ دو بار گزیده می‌شدیم اما مشخص نیست چرا مدیران این موضوع را در نظر نگرفته و باز پای قرارداد با پژو را امضا کردند.
از سویی این بار دوم است که خودروسازی مونتاژی ما با بدعهدی پژو روبه‌رو شده است.
در این شرایط سوالی که پیش می‌آید این است که چرا به دنبال طراحی خودرو نمی‌رویم و چرا همیشه باید به شرکت‌های خارجی وابسته باشیم و تولید خود را به همکاری با آنها گره بزنیم. جالب اینجاست که ما در طراحی و تولید سمند به حوزه طراحی خودرو ورود پیدا کردیم، اما دنبال نکردن این موضوع و سیاست‌های نادرست، عاملی شد تا امروز نتوانیم به توسعه مطلوب در صنعت خودرو دست پیدا کنیم.
همچنین متاسفانه یک برنامه توسعه صنعتی برای خودرو تعریف نشده و خودروسازان ما همچنان خصولتی بوده و توسط مدیران دولتی اداره می‌شوند.

قطعه‌ سازی در ایران

قطعه‌ سازی
این روزها بی‌ثباتی اقتصاد کشور هم عاملی شده تا سرمایه‌گذاران خارجی حاضر به همکاری با شرکای ایرانی نباشند.
قرار بود با انجام همکاری‌های بین المللی قطعه‌ سازی مسیر توسعه را طی کرده و بتواند در عرصه بین‌المللی شرکای خوبی را به دست آورد، اما در حال حاضر آن‌ها خط تولید، ماشین‌آلات و حتی مواد اولیه قطعات محصولات مشترک پژو را خریداری کرده و قالب‌سازی را هم انجام داده‌اند، درصورتی‌که خبری از خریدار نیست.
اگر این شرایط ادامه پیدا کند، قطعا در ماه‌های آینده صنعت خودرو شاهد تعطیلی قطعه‌سازان به دلیل کمبود نقدینگی و تشدید مشکلات عدیده خواهد بود. به هر حال در این زمینه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به فکر چاره باشند و در این زمینه به یک راهکار عملی بیندیشند.

نمایندگی 1411 کرمان موتور در مهرشهر کرج آماده س ارائه ی خدمات در زمینه فروش محصولات شرکت کرمان موتور ( جک S5 – جک J5 – جک S3 – جک J4 – لیفان X50 – لیفان X60 – لیفان 820 ) به صورت نقد و اقساط میباشد، شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط فروش روز این خودروها حضورا به آدرس این نمایندگی در زیر مراجعه و یا با یکی از تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

آدرس : کرج – مهرشهر – بلوار امامزاده طاهر – نرسیده به پمپ بنزین – نمایندگی کرمان موتور

تلفن های تماس : 33525445-026 | 33525481-026 | 09351891411

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *