نوسان قیمت خودروهای داخلی ادامه دارد

مدتی است که خودروسازان با در پیش‌گرفتن سیاست تعیین قیمت در حاشیه بازار قصد دارند به بی‌ثباتی وضعیت بازار پایان دهند و قیمت خودرو را در بازار و کارخانه یکسان کنند.

 اما این اقدام موافقان و مخالفان بسیاری داشته که سبب شده است اثرگذاری چندانی در بازار نداشته باشد. البته این شیوه در مورد برخی مدل‌ها موثر بوده و سبب شده است روند کاهش قیمت را در بازار پیش گیرند. همچنین باید این نکته را یادآور شد که اثرات اجرای این شیوه قیمت‌گذاری خودروسازان در بازار، زمان‌بر است و باید در هفته‌های آتی شاهد نتایج آن باشیم.

 

نوسان قیمت خودروهای داخلی

خودروهای داخلی

از همین رو با نگاهی به جدول قیمت خودروها در بازار متوجه می‌شویم که همچنان قیمت خودرو در بازار بالا بوده و به همان نسبت میزان تقاضا از سوی خریداران کاهش یافته است. علت این امر را می‌توان در دو مورد بررسی کرد که اصلی‌ترین آن به دلال‌ها و فروشندگان غیررسمی خودرو برمی‌گردد که مصرانه بر سر تصمیم خود، مبنی‌بر افزایش خودسرانه قیمت خودرو ایستاده‌اند و قصد کاهش قیمت در بازار را ندارند. از سوی دیگر برخی خریداران همچنان در انتظار تصمیم دولت درخصوص حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و اعلام قیمت جدید، از خرید خودرو امتناع می‌کنند که این موضوع سبب شده است رکود در بازار دوچندان شود.
گزارش‌های بازار خودرو از کاهش یک‌میلیون‌تومانی قیمت دنا و افت 2میلیون‌تومانی قیمت پژو۲۰۷ دنده‌ای حکایت دارد. بر این اساس قیمت دنا حدود 80‌میلیون‌تومان و پژو207 دنده‌ای به 87میلیون‌تومان رسیده است. همچنین قیمت دنا پلاس با افت قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده است و با قیمتی حدود ۹۹میلیون‌تومان معامله می‌شود. از سوی دیگر، پژو ۲۰۷ اتوماتیک نسبت به روز گذشته ارزان‌تر شده و با کاهش نسبی به بهای معامله‌ای ۱۰۶میلیون‌تومان رسیده است. قیمت پژو207 صندوقدار نیز نسبت به روز گذشته کاهش یک میلیون‌تومانی را تجربه کرده و به بهای معاملاتی 110میلیون‌تومان رسیده است. از طرفی پژو206 صندوقدار با افزایش یک‌میلیون‌تومانی به قیمتی حدود 72میلیون‌تومان رسیده است.

دانگ‌فنگ اچ30 کراس نیز با کاهش 2میلیون و 500هزارتومانی نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته، به قیمت 89میلیون‌تومان رسیده است. این در حالی است که نسخه سدان این خودرو با نام S30 با همان قیمت هفته گذشته معامله می‌شود. گفتنی است قیمت خانواده محصولات برلیانس نیز با کاهش 500‌هزارتومانی تا یک‌میلیون‌تومانی در بازار همراه بوده، بر همین اساس قیمت برلیانس H320 دنده‌ای به 87میلیون‌تومان و برلیانس H330 به 90میلیون‌تومان رسیده است. همچنین نمونه کراس این خودرو تغییر قیمت چندانی نداشته است و با همان قیمت 112میلیون‌تومان خرید و فروش می‌شود. لازم به‌ذکر است که برخی محصولات ام‌وی‌ام با افزایش قیمت کارخانه، در بازار و نوسان قیمت همراه شده است. به‌عنوان مثال ام‌وی‌ام ایکس‌22 دنده‌ای اکسلنت در بازار 122میلیون‌تومان و ام‌وی‌ام ایکس‌33 اسپرت 165میلیون‌تومان است.

{اخبار خودرو}

نمایندگی 1411 کرمان موتور در کرج همه روزه در ساعات کاری به غیر از جمعه ها و ایام تعطیل آماده ی ارائه ی اطلاعات در زمینه شرایط فروش روز محصولات شرکت خودروسازی کرمان موتور ( جک S5جک S3جک J4لیفان X50 – لیفان X60 – لیفان 820 و .. ) به متقاضیان محترم میباشد، شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی حضورا به آدرس این نمایندگی واقع در مهرشهر مراجعه و یا با یکی از تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *