تور کلاسیک کلوپ رسمی مرسدس بنز ایران

مرسدس بنز نشانی است که برای سالیان طولانی در عرصه خودروسازی فعالیت داشته و به ‏عنوان یکی از پیشگامان این صنعت، همواره محصولاتی تولید کرده که در اذهان علاقه‏ مندان و مردم به نیکی حفظ شده‏ اند.

برخی از این ماشین ‏ها به‏ خاطر ارائه نوآوری‏ ها و ابداعات در زمان خود، به این جایگاه رفیع دست یافته‏ اند و گروهی نیز به خاطر دوام، ظاهر جذاب و سایر مواردی که محبوبیت خودرویی را بالا می‏برد، به سمبل و نمونه ممتازی در کلاس خود تبدیل شده‏ اند. مدل‏ هایی همانند 300SL گالوینگ و 600 در دسته اول جای دارند و امروزه ارزش مادی آن‏ها به طور سرسام ‏آوری بالا رفته است.

مرسدس sl300 گالوینگ

1955 Mercedes-Benz 300 SL Gullwing

در بین خودروهای مردمی و محبوب مرسدس بنز اما شاید نسل W114/115 کلاس E یکی از برترین و دوست داشتنی ‏ترین‏ ها باشد. مدلی که دقیقاً پنجاه‏ سال پیش عرضه شد و از همان ابتدای ورود به بازار، به کشورمان نیز رسید و توانست در دل‏های ایرانیان رخنه کند.
معمولاً مردم ایران اگر با خودرویی به لحاظ فرهنگی بتوانند ارتباطی قوی برقرار کنند، لقبی ماندگار برای آن برمی‏ گزینند. اتفاقی که برای این محصول مرسدس ‏بنز افتاد و به سبب علاقه قابل توجه قشر معمار به آن، به اتاق معماری شهرت یافت.
 W114/115

W114/115

محبوبیت این محصول مرسدس بنز اما به ایران محدود نیست و در کشورهای زیادی، W114/115 به بخشی از فرهنگ معاصر بدل شده است. طراحی این خودرو یکی از آخرین کارهای پل براک (Paul Beraq) افسانه ‏ای، قبل از آن که مرسدس بنز را به مقصد ب‏ام‏و ترک کند، محسوب می‏شود.
از نظر فنی اما ماشین در حقیقت اولین محصول مرسدس ‏بنز پس از جنگ‏ جهانی دوم محسوب می‏شد که پلت‏فرمی کاملاً جدید داشت و مشترکاتش با اسلاف خود بسیار اندک بود.
W114 و W115 در سه فرم بدنه کوپه، سدان و لیموزین کشیده تولید شد که نمونه کوپه با‏توجه به قیمت بالاتر و بازار محدود، تیراژ بسیار پایینی داشت. بین سال‏ های 1968 تا 1976، بیش از یک میلیون و 919 هزار دستگاه از این خودرو تولید شد که نمونه سدان با بیش از یک میلیون و 850 هزار دستگاه، بالاترین تیراژ را در اختیار دارد.
برای بسیاری از علاقه‏ مندان اما اطلاق دو کد W114 و W115 به این نسل سؤال ‏برانگیز است. در حقیقت کد اول به نمونه‏ های 6‏سیلندر و کد دوم به مدل‏های 4 ‏سیلندر اطلاق می‏شد. علاوه بر پیشرانه‏ های 4 و 6‏سیلندر بنزینی، مرسدس بنز چند پیشرانه 4 ‏سیلندر دیزل را نیز به علاقه ‏مندان عرضه کرد که در بسیاری از کشورها، خصوصاً آمریکای‏ شمالی، طرفداران زیادی پیدا کرد.
به بهانه پنجاهمین سالگرد معرفی یکی از محبوب‏ترین کلاسیک‏ های مرسدس ‏بنز، کلوپ رسمی مرسدس بنز در ایران تور یک روزه‏ ای را ترتیب داد، در این برنامه بیش از 30 ‏دستگاه از انواع محصولات ستاره 3‏پر شرکت یافتند که در این بین، 21‏دستگاه از نسل W114/115 بودند. برنامه در صبح روز پنجشنبه یازدهم مردادماه در مجموعه ارم در غرب تهران آغاز شد و خودروها پس از مدتی به سمت گاجره حرکت کردند.
کلوپ رسمی مرسدس بنز

کلوپ رسمی مرسدس بنز ایران

علاوه بر نظم و ترتیبی که بر برنامه حاکم بود، که متأسفانه این روزها در بسیاری از برنامه ‏های مرتبط با خودروهای کلاسیک به دست فراموشی سپرده شده است، حضور انواع نسل W114/115 از نقاط قوت این تور محسوب می‏شد. در این بین باید به حضور دو دستگاه از نمونه کوپه اشاره کرد که با توجه به تولید کمتر از 69 هزار دستگاه از آن، به مراتب از نمونه سدان کمیاب‏تر است. برنامه صبح روز بعد با بازگشت خودروها به سمت تهران، به پایان رسید.
در سال‏های اخیر برنامه ‏های متعددی برای بزرگداشت 50 ‏سالگی خودروهای کلاسیک مختلفی در کشورمان برگزار شده است. برخی از این برنامه‏ ها، همانند تور مرسدس بنز W114/115، از نظر سطح  کیفی و کمی در یادها ماندگار شده‏ اند و برخی دیگر نیز متأسفانه از نظر نظم و برنامه ریزی، حتی با استانداردهای کشورمان نیز نمره قبولی نمی‏گیرند.
در هر صورت اما برگزاری چنین مراسمی خود جای تقدیر و تشکر دارد و به اعتلای فرهنگ خودروهای کلاسیک در ایران کمک قابل ‏توجهی خواهد کرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *