تمیز نگه داشتن خودرو در فصل زمستان

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا برای تمیز نگه داشتن خودرو  در فصل زمستان و برف و باران باید کار خاصی انجام دهید یا اینکه مانند فصول دیگر سال به شیوه های مشابه از خودروی خود نگهداری نمایید، در این مطلب به مواردی اشاره میکنیم که برای تمیز و سالم نگه داشتن خودرو در فصل زمستان و با بارش برف و باران خالی از لطف نیستند، با ما همراه باشید;

 

تمیز نگه داشتن خودرو در فضل زمستان

تمیز نگه داشتن خودرو در فصل زمستان

 

همیشه بهتر است قبل از اینکه هوا سرد شود، اتومبیل خود را برای زمستان آماده کنیم. قبل از شروع فصول سرد سال بهتر خودرو را کامل بشوییم، زیرا بسیاری از آلودگی‌های موجود بر روی سطح بدنه اتومبیل اسیدی هستند و ترکیب آن‌ها با دمای سرد زمستان، ممکن است رنگ اتومبیل شما را مات و کدر کند. در طول زمستان نیز باید نکاتی را مورد تمیز نگه داشتن خودرو رعایت کنیم تا رنگ بدنه و قطعات اتومبیل کمترین آسیب را در طول زمستان ببینند.

پیدا کردن جای پارک مناسب

شاید باورتان نشود ولی جای پارک شما تاثیر مستقیم بر روی وضعیت ظاهری خودرو شما دارد؛ اگر برایتان امکان ندارد که در محلی مسقف خودرو خود را پارک کنید، حتما مطمئن شوید که اتومبیلتان زیر تابلو و یا درختی پارک نشده است، زیرا در طول زمستان برف و باران باعث می‌شوند آلودگی‌های روی سطح تابلو‌ها و درختان همراه با آب باریده شده بر روی سطح بدنه خودرو شما قرار بگیرند و ضمن اینکه اتومبیلتان کثیف می‌شود، در برخی از موارد رنگ بدنه آن آسیب می‌بیند.

شستشوی پیاپی همراه با واکس

نمکی که در طول زمستان کف جاده‌ها ریخته می‌شود، دشمن شماره یک بدنه خودرو شما می‌باشد پس بهتر است اتومبیلتان را در طول زمستان بیشتر بشویید. همچنین بسیاری از باران‌های باریده شده در طول فصل‌های سرد سال، باران‌های اسیدی هستند و بدنه خودرو را دچار آسیب می‌کنند به همین دلیل می‌توانید در هنگام شستشو، از واکس‌های مایع برای محافظت بیشتر از بدنه خودرو استفاده کنید.

ماشین خود را کاملا خشک کنید

اگر وقت کافی برای شستشوی بدنه اتومبیلتان را ندارید، پس بهتر است حتما از خشک بودن بدنه خودرو اطمینان حاصل فرمایید، زیرا همانگونه که گفتیم باران‌های باریده شده در پاییز و زمستان حاوی مواد اسیدی هستند و در صورت خشک شدن آن‌ها بر روی سطح بدنه خودرو، قادر هستند آسیب‌های جدی به رنگ و قطعات آلومینیومی اتومبیل وارد کنند. در طول زمستان بهتر از واکس و پولیش مناسب برای محافظت بیشتر از بدنه اتومبیل استفاده کنید؛ شما می‌توانید قبل از شروع زمستان بدنه اتومبیل را با واکس‌های حاوی مواد نانو تکنولوژی، واکس بزنید تا در طول زمستان یک لایه محافظتی از بدنه خودرو در مقابل مواد اسیدی محافظت کند.

آشنایی با تکنیک های رانندگی در فصل زمستان

اگر قرار است در جاده‌های برفی و خیس رانندگی کنید پس بهتر است رانندگی در زمستان را بیاموزید، زیرا این موضوع تاثیر مستقیم بر روی ظاهر و تمیزی خودرو شما خواهد داشت. در طول رانندگی در زمستان سعی کنید وارد محیط‌هایی نشوید که ارتفاع برف در آن‌ها زیاد است و یا بهتر است با اتومبیل خود در گودال‌های آب نروید، زیرا آب باران و برف باریده شده در زمستان از عواملی هستند که رنگ بدنه اتومبیل را دچار لکه و کدری می‌کنند.

استفاده از کفپوش های موکتی

در طول زمستان معمولا به دلیل بارش برف و باران، کف کفش‌هایمان خیس است و زمانی که وارد خودرو می‌شویم، آب و آلودگی‌های دیگر کف کفش‌هایمان به داخل خودرو نفوذ می‌کند، برای رفع این مشکل بهتر است قبل از شروع فصل‌های سرد سال، اقدام به موکت کردن کف خودرو کنیم، زیرا کفپوش‌های موکتی بر خلاف کفپوش‌های پلاستیکی، آب را به راحتی جذب می‌کنند و مانع حرکت آزادانه آب و آلودگی‌ها در کف اتومبیل می‌شوند و در تمیز نگه داشتن خودرو نقش بسزایی دارند.

نمایندگی 1411 برشان همه روزه به غیر از ایام تعطیل و در ساعات کاری آماده ی ارائه ی خدمات در زمینه ی فروش اتومبیل های ساخت شرکت کرمان موتور ( جک – لیفان ) میباشد، متقاضیان محترم میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط فروش این محصولات با تلفن های زیر تماس حاصل و یا حضورا به آدرس این نمایندگی مراجعه فرمایند.

آدرس : کرج – مهرشهر – بلوار امامزاده طاهر

ارتباط با کارشناس فروش : 33525445-026 و 33525481-026 و 33517717-026

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *