تفاوت خودروهای کراس اوور با شاسی بلند

اگر اطلاعات زیادی در مورد  خودروهای کراس اوور (Crossover) ندارید و یا حتی در مورد آن ها چیزی نشنیده اید، جای نگرانی نیست، چون این اصطلاح در صنعت خودروسازی کاملا جدید است . کراس اوور خودرویی است که فضا و بدنه یک شاسی بلند (SUV) را در اختیار دارد، در حالی که از پلت فرم یک خودروی سواری بهره می‌برد. در حال حاضر کراس اوورها بر بخشی از بازار خودرو که در اختیار شاسی بلندها بوده، غلبه کرده و به خودروی همه کاره بسیاری از خانواده ها و مصرف کنندگان تبدیل شده است. با توجه به اینکه کراس اوورها مانند جک S5 و جک S3 محصول جدید شرکت کرمان موتور تقریبا بازار را در اختیار گرفته اند، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا شرکت های خودروسازی تصمیم به تولید محصولاتی با بدنه بزرگ یک شاسی بلند بر روی پلت فرم خودروهای سواری گرفته اند؟

کراس اوور جک S5

کراس اوور جک S5

اینطور که مشخص است، مزایای زیادی در طراحی و ساخت یک کراس اوور وجود دارد. در این مدل از خودرو، ارتفاع صندلی ها نسبت به سایر خودروهای سواری به نسبت بالاتر میباشد که در نهایت بر میدان دید شما می‌افزاید. از دیگر فواید خودروهای کراس اوور می‌توان به فضای داخلی به نسبت بزرگ در کنار امنیت بیشتر برای سرنشینان نام برد، لازم به ذکر است تمامی خودروهای شاسی بلند، از موارد و مزایای یاد شده بهره می‌برند اما دارای چندین نقطه ضعف نیز می‌باشند که اشاره به آنها خالی از لطف نیست. از آنجایی که در اتومبیل های شاسی بلند از پلت فرم کامیون استفاده شده است، بالطبع این خودرو ها دارای وزن بسیار زیادی خواهند بود که این امر منجر به کارایی ضعیف تر ترمزها برای نگه داشتن خودرو و در نهایت افزایش مصرف سوخت می‌شود. همچنین این خودروها یه دلیل طراحی و ساخت ویژه جاده های ناهموار و آفرود، به سیستم تعلیق به نسبت محکم تری مجهز می‌باشند، در حالی که در مسیرهای معمولی و هموار بسیار خشک و ناخوشایند هستند و در آخر به دلیل داشتن انداره ی بسیار بزرگ، رانندگی با آن ها ممکن است برای بعضی راننده ها مشکلاتی ایجاد کند.

 

اما با بهره گیری و استفاده  از پلت فرم خودروهای سواری، نقاط ضعف یک خودروی شاسی بلند وجود نخواهند داشت و نقاط مثبت آنها همچون فضای کافی برای سرنشینان و طراحی بدنه خشن باقی می‌ماند. در حالی که کراس اوورها از اکثر خودروها سنگین تر هستند، در مقایسه با شاسی بلندها سبک تر می‌باشند که منجر به کاهش مصرف سوخت می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از پلت فرم خودروهای سواری، کراس اوورها بیشتر شبیه اتومبیل های معمولی هستند تا اینکه شبیه شاسی بلندها باشند. در حقیقت هنگامی که پشت فرمان یک کراس اوور هستید، بیشتر حس رانندگی با یک خوردوی استیشن را خواهید داشت.

اتومبیل های کراس اوور و شاسی بلند

استفاده ار پلت فرم خودروهای سواری در کراس اوورها علاوه بر افزایش فرمان پذیری و قدرت مانور در شهرها به راحت تر پارک کردن آن ها در فضاهای کم نیز، کمک شایانی می‌کند. از دیگر دلایل تولید کراس اوورها رانندگی آرام تر در کنار فرمان پذیری بهتر نسبت به شاسی بلندها است که در نهایت آن ها را به اتومبیل هایی مناسب برای مسافرت های شهری تبدیل می‌کند. البته برای رسیدن به چنین نقاط مثبتی در یک خودرو، شما باید از قابلیت حرکت در مسیرهای ناهموار و آف رود و همچنین کشیدن بارهای سنگین بگذرید. با این وجود فروش رو به افزایش کراس اوورها نشان دهنده رغبت هر چه بیشتر متقاضیان خرید این خودروها می‌باشد.

نمایندگی برشان به عنوان یکی از نمایندگی های مجاز فروش محصولات شرکت کرمان موتور ( جک – لیفان ) همه روزه به غیر از ایام تعطیل و در ساعات کاری آماده ی پاسخگویی به سوالات متقاضیان محترم در زمینه ی خرید این خودروها بر اساس شرایط و ضوابط شرکت کرمان موتور میباشد. شما میتوانید ازطریق تلفن های این نمایندگی با کارشناسان ما در تماس یاشید و یا حضورا به آدرس این نمایندگی واقع در مهرشهر کرج مراجعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *