احتمال ورشکستگی صنعت قطعه سازی

طی چند هفته اخیر تولید قطعه و لوازم یدکی خودرو در کشور کاهش یافته ضمن آنکه درصد قابل توجهی از خودروها نیز به دلیل کسری قطعه، توقف تولید دارند.

در طول سال گذشته و دو ماهه نخست امسال تولید انواع خودرو با روندی صعودی همراه بود با این حال بررسی  آخرین آمار وزارت صمت درباره ی وضعیت تولید خودرو نشان می‌دهد که در خرداد ماه سال 97 تولید انواع خودرو با ۱۹.۶ درصد کاهش مواجه بوده است.

آقای نجفی‌منش، ریاست انجمن صنایع قطعه‌سازی در گفت‌وگو با خبرنگاران، بیان کرد: متاسفانه در کنار تمام مشکلات داخلی و خارجی، انباشته شدن قطعات و مواد اولیه وارداتی تولید قطعه در گمرک، جدیدترین و جدی ترین مشکل صنعت قطعه‌سازی است.‌ برای دریافت کد ۱۴ رقمی به بانک مرکزی که مراجعه می‌کنیم می‌گویند کد وقتی صادر می‌شود که تخصیص ارز مربوطه در سامانه نیما صورت گرفته باشد که آن نیز با مشکلات و صرف زمان زیادی با تاخیر همراه است. بنابراین صنعت خودرو و قطعه‌سازی در چرخه ای معیوب گرفتار شده که با وجود تامین  شدن قطعات و ورود آنها به گمرک، امکان ترخیص آنها برای استفاده در کارخانه‌های قطعه‌سازی و خودروسازی وجود ندارد.

احتمال ورشکستگی صنعت قطعه سازی

احتمال ورشکستگی صنعت قطعه سازی

 نتیجه این وضعیت این است که از یک طرف میزان تولید خودرو نزولی شده و کاهش یافته و از سمت دیگر درصد قابل توجهی از خودروهای تولیدی نیز به دلیل کسری قطعات، به صورت ناقص تولید شده  و احتیاج به تزریق قطعات مورد نیاز دارند و  در این شرایط امکان عرضه آنها به مشتریان وجود ندارد. این وضعیت باعث کاهش عرضه و ملتهب شدن بازار خودرو از یک سو و تشدید مشکلات مالی خودروسازان و قطعه‌سازان از سوی دیگر خواهد شد.

محمدرضا نجفی‌منش با بیان اینکه امیدوار هستیم با هم فکری سازمان‌های دخیل در این موضوع به‌ ویژه وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک، این مسئله در اسرع وقت حل و فصل گردد، اظهار داشت:

در شرایطی که آمریکا برای ضربه زدن به اقتصاد و اشتغال ملی، تحریم صنعت خودرو را به عنوان اولین تحریم‌ها در نظر گرفته است، بروز چنین مشکلاتی در داخل قابل قبول و پسندیده نیست و هرچه زودتر باید حل شود وگرنه وضعیت نزولی تولید خودرو تشدید و مشکلات صنایع قطعه‌سازی افزایش خواهد یافت.

احتمال ورشکستگی صنعت قطعه‌سازی خودرو

قطعه سازان در حالی افت تولید روزانه و ماهانه را شاهد هستند که این میزان در برخی از روزها حتی به ۵۰ درصد می رسد. هرچند فعالان این حوزه در سال های گذشته نیز چنین شرایط مشابهی را تجربه کرده اند اما اکنون به دلیل متفاوت بودن موقعیت، کاهش تولید تبدیل به چالشی مهم برای فعالان در این صنعت شده است.

انتظار برای دریافت ارز به واردات قطعات در حالیست که هم اکنون به دلیل پرداخت نشدن بخش زیادی از مطالبات قطعه سازان از سوی خودروسازان، امکان سفارش گذاری مواد اولیه از خارج کشور برای قطعه ساز وجود ندارد که به طور قطع این موضوع ربطی به تحریم های خارجی نداشته و به نوعی تحریم داخلی به شمار می رود، اما هرچه هست باعث شده تا قطعه ساز قادر به انجام به موقع سفارش گذاری نباشد.

این در حالیست که پس از تحریم نیز امکان واردات قطعات برای آن ها وجود ندارد چرا که خودرو و قطعات در فهرست نخست تحریم ها قرار دارد و در صورتی که ظرف یک ماه آینده ارز مورد نیاز تخصیص نیابد، امکان واردات برای فعالان این حوزه وجود نخواهد داشت. بدون شک نبود و کمبود حتی یک قطعه خودرو را غیر قابل فروش کرده و تجاری نمی کند و این بازار نامطمئن باعث شده که از ابتدای امسال ۷۰ واحد قطعه سازی تعطیل شده و در صورت ادامه این روند به زودی شاهد موج بیکاری عظیمی در صنعت قطعه خواهیم بود که از هر نظر ضرری بیش نیست.

این شرایط در حالی به موضوعی جدی برای قطعه سازان مبدل شده که موجودی انبار قطعه سازان تنها تا یک ماه آینده بیشتر کفاف می‌دهد و در صورتی که ارز تخصیصی محقق نشود، شاهد کمبود قطعه، کاهش بیشتر تولید و اثرات پس از آن خواهیم بود. سامانه های تعریف شده از سوی بانک مرکزی نیز کمکی به تولیدکنندگان نکرده و تنها آن ها را وارد فرایند پیچیده دریافت ارز کرده است و با این شرایط امیدی به این صنعت ضررده نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *